Recrutare proiectanți de structuri metalice în Dominica

25-04-2023

Descrierea postului

Lanying Steel Buildings caută un inginer de proiectare structurală pentru a se alătura echipei sale tehnice în creștere. Responsabilitatea principală a Inginerului de proiectare structurală este să furnizeze proiecte structurale ale clădirilor metalice pre-proiectate, să sprijine echipa tehnică și alte echipe aliate cu îndrumări inginerești și să participe la dezvoltarea politicilor, practicilor și inițiativelor de proiectare tehnică. Rolul are un impact direct asupra productivității, eficienței, timpilor de livrare, costurilor, dezvoltării echipei și satisfacției clienților. Poziția necesită abilități tehnice puternice și abilități de comunicare. Această poziție raportează managerului de operațiuni tehnice și poate fi localizată de la distanță sau la fața locului în biroul din Dominica.

Lanying Cultură

Credem că serviciile excelente contează de la început până la sfârșit. De aceea, a merge la distanță pentru clienții noștri începe cu a avea grijă de membrii echipei noastre. Ei sunt cel mai important atu al nostru. Investim în dezvoltarea lor continuă și recunoaștem contribuția lor la succesul nostru. Munca excelentă începe cu colaborarea cu o echipă dedicată creării de valoare în întreaga lume. TheLanying Echipa este extrem de ingenioasă, inovatoare și competentă, cu o experiență vastă. Cultura noastră este flexibilă, oferind echilibru între viața profesională și viața privată, împuternicită pentru că vocea fiecăruia contează, unificată prin promovarea „noi” peste „eu” și gândirea creativă în afara cutiei, esteLanying cale.

Responsabilitati:

· Furnizați modele și note ordonate, precise, clare care îndeplinesc cerințele codului și ale proiectului și constrângerile de producție

· Furnizați proiecte de proiectare care au ca rezultat sisteme de construcție montabile rentabile care îndeplinesc cerințele proiectului și procedurile și standardele companiei

· Mențineți programele și prioritățile necesare atunci când apar modificări sau completări

· Ingineria valorii pentru a obține soluții de proiectare rentabile

· Examinați orice modificări sau modificări care pot apărea asupra designului original și actualizați în consecință

· Comunicați nevoile și dificultățile tuturor membrilor echipei pentru a asigura rezolvarea rapidă a problemelor

· Îmbunătățiți continuu productivitatea, acuratețea și capacitatea și extindeți cunoștințele de inginerie

· Rămâneți la curent cu cunoștințele și competența în utilizarea specificațiilor materialelor AISC și AISI, edițiile actuale ale ASCE 7, IBC și MBMA

· Protejați publicul prin folosirea raționamentului tehnic, fără a fi prea conservator în abordare

· Adepți în interpretarea codurilor într-un mod de bun simț și confortabil în utilizarea scutirilor și excepțiilor care se aplică PEMB

· Lucrul cu managerul operațiunilor tehnice pentru a dezvolta standarde de proiectare a producției aliate

· Furnizați certificare cu sigiliu și semnătură pe permisul Aliaților sau documentele de construcție atunci când comenzile sunt în statele în care candidatul deține o licență profesională de inginerie

· Dorința de a adăuga licențe profesionale în state care nu au încă licență

· Trebuie să posede capacitatea de a păstra o minte deschisă și de a căuta soluții creative la probleme complexe

· Verificați munca, instruiți și îndrumați membrii echipei și inginerii juniori, după cum este necesar

· Analizați acuratețea tehnică a muncii echipei

· Furnizați cerințe tehnice pentru dezvoltarea și întreținerea instrumentelor de proiectare

· Cercetați modificările codului de construcție și conduceți efortul de a schimba abordarea noastră de proiectare în consecință

Calificări:

· Licenta in Inginerie Civila sau Structurala.

· Inginer profesionist autorizat

· Minim 5 ani de experiență în proiectarea construcțiilor metalice sau în domeniul conexe

· Experiență cu software-ul de proiectare MBS

· Trebuie să fie capabil să analizeze proiecte de mare complexitate în afara MBS

· Experiență vastă în proiectare pentru clădiri de complexitate medie și mare

· Cunoștințe extinse cu cerințele actuale ale codului de construcție

· Înțelegerea fluentă a proiectării seismice a clădirilor metalice și a structurilor din oțel

· Înțelegerea atât a procesului de fabricație, cât și a tehnicilor de fabricare a produselor

· Abilitatea de a citi și interpreta desene arhitecturale și structurale

· Abilitatea de a gestiona mai multe proiecte care se suprapun

· Abilitatea de a face mai multe sarcini și de a stabili priorități într-un mediu de lucru cu ritm rapid

· Trebuie să fie automotivat, creativ și să aibă capacitatea de a învăța și de a se adapta

· Trebuie să fie capabil să lucreze într-un mediu de echipă

· Abilități de rezolvare a problemelor și gândire critică

· Bilingvă în engleză este un plus

Obțineți cel mai recent preț? Vom răspunde cât mai curând posibil (în maxim 12 ore)

Politica de Confidențialitate